| BrowySowyGowy a întrebat:

Ai voie sa te plimbi in public cu echipament de airsoft (fara kevlar/ceramic plates/arme etc)?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți să mergi că nu este ținută militară care să atragă atenția că ești unul care vrea să facă ceva rău.
Polițiștii opresc și legitimează numai persoanele care li se par suspecte.

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, categoric nu!
Plimba-te prin casa si prin curtea proprie, ca acolo ai voie sa te joci cum vrei, dar nu iesi asa pe strada ca te ia Politia.

| IceRope a răspuns:

Ai voie. Nu există lege care să interzică asta.

| IceRope a răspuns:

Întreab-o pe Retarded-Violleta2022 conform căreia legi nu ai voie.winking

Răspuns utilizator avertizat
| ReddY25 a răspuns (pentru IceRope):

Rekt

| Violleta2022 a răspuns:

Care este motivul de ti-ai facut 2 conturi pe TPU, ca sa intrebi acelasi lucru de pe amandoua?

| sierra1 a răspuns:

Ce nu-i interzis, e permis deci plimbare plăcută

Răspuns utilizator avertizat
| BrowySowyGowy explică (pentru Violleta2022):

Am doar un singur cont despre ce vorbesti?

| BrowySowyGowy explică (pentru Bubico2022):

Am spus clar fara arme, nu asta e itentia mea, vreau doar sa stiu daca echipamentul, casca (de polymer), plate carrier (fara armura anti-glont) + haine stil militar. Daca este legal sa te plimbi cu ele, de exemplu de la arena de airsoft pana acasa

Răspuns utilizator avertizat
| BrowySowyGowy explică (pentru Bubico2022):

Sunt confuz, pe langa taxa de intrare eu nu platesc nimic altceva

Răspuns utilizator avertizat
| BrowySowyGowy explică (pentru Bubico2022):

Momentan, nu am mai mers de mult timp la arena, dar da, logic ca ii intrebam si pe ei.