| sintosmizo a întrebat:

Am deschis o companie acum 7 luni. Doresc să-i schimb numele și vreau să știu dacă acest lucru va afecta data înființării? Pentru ca nu vreau sa pierd vechimea firmei.
O altă întrebare este când se schimbă numele companiei, se va schimba numărul de identificare al companiei (CUI) sau va rămâne același?

4 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Companie :)) zici ca esti venit di pi Anglea;)
Societate ma nene;) sau firma zice lumea :))
Intreaba avocatul sau contabila.
Altfel vad ca ai de umblat.
Mai bine deschizi alta 'companie';)
https://www.onrc.ro/......-denumirii

| sintosmizo explică (pentru alina2k18):

Salut, este o SRL da
mersi

| sintosmizo explică (pentru alina2k18):

Nu vreau să pierd vechimea, este important pentru mine
De aceea am pus întrebarea
Mulțumesc din nou

| adryang78 a răspuns:

Nu se schimbă nimic din datele de identificare ale firmei. Rămâne același cod fiscal, același număr de înregistrare la Registrul Comerțului, deci se păstrează și vechimea.