| anonim_4396 a întrebat:

Am fost cu cineva la magazinul Pepco sa cumparam una alta.
O femeie care arata vulgar insotita de gagicu-su proba costume de baie la pielea goala.
Au vazut-o toti care asteptau la proba fiindca tipa a dat paravanul la o parte sa ceara parerea sotului. Se vedea, cu chilot cu tot, ca era total neepilata si arata dezastruos in zona intima.

De ce credeti ca e permisa in magazinele Pepco probarea costumelor de baie la pielea goala si nu ia nimeni nici o masura? Cand eu si prietena mea am cerut socoteala angajatelor una din ele a sarit ca arsa si a apucat-o toate isteriile din lume tipand in tot magazinul de se auzea si in strada ca asa e regulamentul magazinului si noi nu avem decat sa nu mai calcam in el si ca ea face ce vrea.
Intrebarea e a mintit vanzatoarea sau chiar e un magazin de doi bani in care se permite proba la pielea goala? Eu stiam ca nu e igienic si prietena mea avea de gand sa cumpere dar va dati seama ca a renuntat daca una care probase pana atunci avea paduchi in zona intima, daca avea candida, daca si daca.
O iritase intamplarea.

Sunt curios ce sfat imi va da domnul ioandelasal daca vede. Vreau sa fac ceva incat sa se termine cu porcaria asta.

Răspuns Câştigător
| Bbbionut a răspuns:

Fa o sesizare la DSP

16 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Ai perfecta dreptate, da si eu am vazut ca se poate proba costumul asa, nici eu nu sunt de acord dar nu interzice nici o lege.

| Catrice a răspuns:

Pai da stai asa tu porți lenjeria intima direct din magazin, fără sa o speli?
Nașpa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Da. Se probeaza la CABINA DE PROBA fara sa fie dezinfectata ori spalata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciun magazin care se respecta nu accepta probatul lenjeriei. Dar nu te verifica nimeni ce probezi tu in cabina insa. Iar pepco nu e cel mai respectabil

Ce poti face tu e sa nu mai cumperi niciodata de la ei si eventual sa faci o plangere asupra vânzătoarei, dar ma indoiesc ca rezolvi ceva.

Ps. Lenjeria oricum o speli dupa ce o cumperi...

| Catrice a răspuns:

Nu știai ca și în alte magazine se face asa?
Nașpa.
Doar nu vrei sa probezi chiloții peste blugi.

| dinaprilie a răspuns:

Cu cine ai fost la magazinul pepco?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Deci tu sa inteleg ca esti revoltat ca una nespalata a probat înaintea ta ca vroiai si tu sa probezi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru dinaprilie):

Cu prietena. Citeste sus ca am scris!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Nu eu probam. am sustinut pe prietena mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Nu se face asa la alte magazine decat la cele chinezesti poate. sau la cele de la coltu strazii.

| dinaprilie a răspuns (pentru dinaprilie):

happy

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Scrie intamplarea pe pagina de Facebook si pe Instagram. Daca nu merge, pune direct postare si ii etichetezi, apoi dai si un email catre magazin si explici ce se intampla. Nu e normal ce se intampla in magazin.

| Alverto a răspuns:

Are dreptate Coroda, trebuie sa iei legătura cu asistenta sau conducerea acelui Pepco sau chiar conducerea administrativă a Pepco România pentru că sigur că nu e igienic. Bine că ai întrebat, acum știu să nu cumpăr haine din Pepco, nu am intrat în el niciodată și se pare că bine am făcut.

| InYourPants a răspuns:

Costa trei lei costumele alea ce pretentii sa ai

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu am cunostinta sa existe o prevedere legala care sa interzica ce spui, astfel ca nu exista nici sanctiuni, probabil ca regulamentul magazinului o permite.
Tot ce poti face este sa-ti exprimi nemultumirea in condica de reclamatii a magazinului si sa nu mai mergi la ei. Daca mai multi clienti vor reclama posibil ca se va schimba regula cu probarea lenjeriei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Superman.