| Predator30 a întrebat:

Am inteles ca se baga 2 teste noi la permis ma poate ajuta cineva sa imi spuna in ce consta ii trebuie la un coleg de a meu de munca...

Răspuns Câştigător
| bubulex a răspuns:

Nu stiu de unde a auzit asta dar nu este nimic oficial consulta site-ul drpciv

7 răspunsuri:
| bubulex a răspuns:

Este doar sala si traseul

| Predator30 explică (pentru bubulex):

Asta stiu dar nu stiu ce a aflat colegu asta a meu ca se baga 2 teste noi da nu stie in ce consta asa a auzit el acum nu stiu ce sa zic

| Predator30 explică (pentru bubulex):

El zicea ca de la 1 ianuarie se baga 2 teste noi...acuma o sa vedem, o sa consult si eu drpciv si am sa ii spun ce aflu.....Multumesc frumos.O seara buna!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca prin teste te referi la examene atunci nu este adevarat, deocamdata au ramas tot examenele teoretic si practic(popular sala si traseul/orasul).
Daca prin teste te referi la noi intrebari atunci s-ar putea sa se bage ceva in plus dar numai dupa 19 ianuarie, atunci intra in vigoare modificarile la OUG 195/2002(Codul rutier) aduse prin L.203/2002.
De asemenea s-ar putea sa se refere la faptul ca s-au introdus 2 noi categorii de permis de conducere, respectiv AM si A2.

| Predator30 explică (pentru Ioandelasal):

Nu eu ma refeream la examene poate nu m-am exprimat eu bine, a vorbit colegu meu cica cu un politati si i-a zis ca s-ar putea sa se bage poligonul si mai un examen si de asta am cerut ajutorul vostru sa ma lamuresc daca e adevarat sau nu, Am sunat la vreo 2-3 firme autorizate si imi spunea reveniti mai tarziu ca acum nu au timp ...In ziua de azi nimeni nu te mai ajuta! Multumesc anticipat pentru raspuns acum m-am lamurit nu exista nici un fel de examen de genul poligon sau sa dai un test inainte cica intrebari despre masini dar nu stiu exact ce.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Predator30):

Pana in prezent nu s-au introdus alte examene. Ce o fi pe viitor vom afla.

| Predator30 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc anticipat ca m-ati ajutat daca aflati pe viitor ceva si sunteti doritor sa ma ajutati o sa raman dator multumesc mult inca o data.