| Okkultist a întrebat:

Am si eu cateva intrebari.
1 Ca militar am voe sa fiu imbracat emreu la costum?
2 Pot avea tatuaj? De exemplu pe ceafa?
Am inteles ca sunt mai multe tipuri. Chiar nu suport imbracmintea aceea. Amd e ales intre militar, carabinier, avocat. Asi vrea militar, pot sa am tatuaj pe ceafa? Ce conditi trebuie sa indeplinesc pentru a fi imbracat in costum?

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Ce are felul in care scrie? Sunt greseli care pot fi cauzate de tastatura.Sau poate are degetele mai mari si i se intampla sa apese pe alte butoane daca sunt in apropiere cu cel de care are nevoie.
Toate greselile au fost de genul asta: litere inversate, tasta "space" nu a facut contact, "o" este aproape de "i".Se mai intampla.Cand am vrut sa pun punct adineauri nu a mers tasta.In scris(pe hartie) si vorbit nu ai cum sa faci greselile astea.

Pentru cel care a pus intrebarea:

Daca nu suporiti sa ti se dea ordine, sa porti acea uniforma si vrei tatuaje mai bine nu intra in politie sau armata.

5 răspunsuri:
| BombonikThaa a răspuns:

In primul rand trebuie sa renunti la ideea tatuajului! Nu este admis.Si ca militar cand esti in timpul serviciului trebuie sa porti uniforma dar in societate nu este obligatoriu asta ti-o pot garanta stai fara griji! FUNDA?:*

| LukeS a răspuns:

Categoric n-ai ce cauta in niciuna din cele enumerta cu tatuajul.

| BiuL a răspuns:

Fara suparare dar la cum scrii nu ai sanse mari sa faci dreptul asa ca mai bine ramai la militar sau carabinier. nu cred ca are importanta daca ai tatuaj sau nu. costumul acela de armata? ti-l dau ei cand te inrolezi.

| doctorandus a răspuns:

Unele tatuaje pot fi interpretate ca simboluri ale unor benzi criminale organizate. Daca ai zis de carabinieri, banuiesc ca stai in Italia, asa ca ar trebui sa intrebi asta pe un forum italian. Militarii sunt imbracati in uniforma pe campul de lupta, in timpul exercitiilor sau in timpul altor activitati militare, ca si in drum catre cazarma. Uniforma trebuie respectata, daca e foarte frig trebuie sa bagi jaca sau puloverul sub uniforma, nu este permis s-o porti peste uniforma. Asta chiar si in oras, daca te vede un ofiter cu jaca peste uniforma va face scandal.

Daca esti prins pe campul de lupta fara uniforma, nu beneficiezi de prevederile Conventiei de la Geneva (nu esti considerat prizonier de razboi, ci spion sau terorist). La fel daca ai o uniforma falsa (a unui alt stat decat al celui propriu sau a unei alte armate decat cea proprie).

| Okkultist explică (pentru BiuL):

Am varsat fanta pe tastatura. Scriam cu un creion laughing