| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o întrebare. Eu sunt a în Cipru cu mama mea, am venit aici pe baza unei declarații notariale de la tata, prin care spune că îmi dă voie sa părăsesc țara, alături de mama mea. Pe declarație este specificat Cipru. Că sa plec din Cipru în Anglia, îmi trebuie altă procură de la tatăl meu? Sau mai am nevoie de procură? Am auzit că este necesară doar când părăsesc Romania.(am 17 ani)
Am nevoie de răspuns urgent
Mulțumesc anticipat :/
Dau funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu procura ci declaratie notariala a dat tatal tau si aceasta este doar pentru iesirea din Romania, asa ca poti pleca din Cipru in Anglia fara alta declaratie. Putea sa scrie mai multe tari in declaratie.

1 răspuns:
| Evelina2000 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Am greșit, îmi cer scuze. Mulțumesc pentru răspuns, apreciez!