| Anonimuserr a întrebat:

Angajatorii se uita la media de pe diploma facultatii? Din experienta voastra, sau a prietenilor pentru cei care lucreaza la firme, intershipuri sau in domeniul public etc? Sau pur si simplu nu ii intereseaza acest aspect.

4 răspunsuri:
| CorneliaC a răspuns:

Pei ei nu ii intereseaza media

| MarioRadulescu a răspuns:

Depinde. daca e un job foarte tehnic (de ex..chimist,inginer in constructii, medic, pilot de avioane sau doctor) poti sa fii sigur ca ii intereseaza la prima angjare. nu as vrea sa-mi dea pastile sau sa-mi proiecteze casa cineva de nota 6).
dupa al doilea job nu mai conteaza.

| johnyxus a răspuns:

Atat timp cat ai iesit de la facultate nu prea se uita decat daca se face pentru departajare sau ceva de genu.

| BiuL a răspuns (pentru MarioRadulescu):

Eu as prefera sa imi proiecteze casa cineva cu media 6 care a studiat la stat intr-un oras universitar decat cineva cu nota 9 dar care a terminat la o universitate privata... eventual dintr-un oras uitat de lume...