| Tudor01 a întrebat:

Are voie un polițist să fumeze in timpul serviciului/pauzei in autospeciale de politie?

Răspuns Câştigător
| qwykx a răspuns:

Nu.
NU se mai poate fuma în: "toate mijloacele de transport în comun (unde nu se poate folosi nici ţigareta electronică), autogări, gări, aeroporturi, peroane şi refugii închise, taxiuri, maşina de serviciu, ambulanţă, inclusiv în cabina șoferului, vatmanului, mecanicului de tren etc."
Iar masina politiei, este masina de serviciu! https://www.avocatnet.ro/......-acum.html

9 răspunsuri:
| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Depinde ce fumeaza laughing) Normal ca are voie sa fumeze tigari. Daca sunt tigari,, speciale" atunci nu.

| Bogdibgy a răspuns:

Bagă fra iarbă?

| Fvbffjjgnfbxdjdhudnchdhx a răspuns:

Da! Are voie.
Ce dacă este polițist nu are voie nici să bea apă?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu ca e masina de sercviciu nu masina personala.

| sierra1 a răspuns:

Așa, pe șest, să nu-l vadă șefii, ziariștii sau prostimea

Bula
| Bula a răspuns:

Chiar daca n-are voie, oare cine-l amendeaza? big grin

| Tudor01 explică (pentru Bula):

Nu o sa.l amendeze nimeni dar o sa-i fac reclamatie la superiori data viitoare si o sa il filmez

Bula
| Bula a răspuns (pentru Tudor01):

Vei pierde timpul degeaba.
"Corb la corb nu scoate ochii... "

| Tudor01 explică (pentru Fvbffjjgnfbxdjdhudnchdhx):

Conform legii in masina de serviciu nu are voie.