| dnnnnny a întrebat:

Aseara am fost cu iubita mea in masina pe bancheta din spate, stateam luati on brate. Au venit 2 jandarmi si ne-au pus sa ne legitimam. Este posibil sa primim vreo amenda? Nu a fost creat nici in proces verbal, doar simpla legitimare. Poate au considerat ca intretineam relatii sexuale...

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Daca nu s-a intocmit proces-verbal, nu ai de ce sa iti faci grija..era un control de rutina.
Alta data sa va alegeti cu grija locurile pentru imbratisari etc.
O zi frumoasa sa aihappy

13 răspunsuri:
| NameHarris a răspuns:

Au verificat daca esti dinaia care o face pe banwinking adica prostituatawinking

| Mussette a răspuns:

Nu primiti amenda. A fost doar o legitimare. Posibil vroiau sa vada daca vreunul dintre voi e minor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca era ceva iti zicea. happy

| Laurentizyu a răspuns:

Nu este nici o problema! stai linistit

| Florinel28 a răspuns:

Nu e nimic, a vrut doar sa vada daca nu faceti chestii deocheate in public.

| DoarSteff a răspuns:

Acum hai sa vin eu si sa combin toate ideile: Au verificat daca esti dinaia care o face pe bani adica prostituata si daca iubitul tau nu cumva e minor, nu primiti nici o amenda dar totusi daca nu a fost creat nici un proces verbal atunci stati calmi... whistling rolling on the floor laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil, masina era parcata undeva unde atragea atentia, ori ati fost vazuti in masina, daca nu v-a reclamat cineva.

Pe considerentul ca poate intretineati relatii intima, ori ca poate masina nu era a voastra, este pur si simplu o legitimare, datele voastre sunt transcrise la sectia de politie pe raza voastra, un timp, iar in cazul in care sunt reclamatii referitoare la anumite ilegatilati, in zona unde ati stat, sunteti chemati ca martori ori daca e cazul, ca invinuiti.

pe de alta parte, fiti convinsi ca cineva a verificat conform datelor, in ziua urmatoare, "profilele voastre" din baza de date, pentru a verifica daca ati fost amendati pentru ceva, daca sunteti cautati, urmariti etc.

Daca nu vi s-a dat sa semnati nimic, nu s-a intocmit proces verbal, atunci nu patiti nimic.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă erați prinși asupra faptului, primeați amendă pe loc la Legea numărul 61/1991.
Pa, pa.

| Alin_Danutzz_1999 a răspuns:

Nu nu o sa-ti dea amenda te asigur euwinking

| HueyFreeman a răspuns (pentru Mussette):

Pentru ca relatiile dintre un minor si un major sunt interzise.

| Mussette a răspuns (pentru HueyFreeman):

Pai, tocmai de aceea i-a legitimat.

| HueyFreeman a răspuns (pentru Mussette):

Stiu ca sarcasmul nu da bine, mai ales pe internet. Nu, relatiile dintre un minor si un major nu sunt interzise. Poate asa li s-a sculat lor, au dreptul sa-ti ceara sa te legitimezi.

| Mussette a răspuns (pentru HueyFreeman):

Da, au dreptul. Intr-o seara, o prietena de-a mea a fost legitimata si era cu prietenul ei, la o ora normala, prin oras.