| anonim_4396 a întrebat:

Ati iesit si voi in strada la fel ca restul? Am vazut ca mai peste tot iese lumea

laughing. Ma refeream la cei care fac prosteste si chestii de genul oameni buni

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da am fost de cateva ori pana la magazin azi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

N-am ieșit din casă de acum 2 săptămâni.

| KodrutZ a răspuns:

Iese pe dracu', nici macar 3% din populatia marilor orase nu e in strada. Eu nu pot sa ies nicaieri, ca nefasta e la servici pina la 11 si eu sint cu domshoara asta mica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

aoleu, da nu vezi ce ger e afară? abia îmi mișc fundul până la școală laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

N-am iesit. In primul rand, n-am inteles exact schimbarile care se cer. Fiecare striga ce-l doare. Sa ies si eu sa cer sa scoata timbrul de mediu, sau sa-l faca sub 50e, nu cred ca are rost.
Ii felicit insa pe cei care au iesit, se pare ca au avut rezultate. Am votat impotriva lui Ponta de doua ori, si n-a avut efect votul meu, cum au avut aceste proteste.
La mine in oras au iesit putini, si oricum, nu as fi iesit, atat timp cat nu am inteles exact ce se cere. Mi se pare putin imposibil, sa schimbam politicienii. In '89 macar erau doua persoane de impuscat, acum, mi se pare mai grav sa-i impuscam pe toti, ca ne-ar lua Putin in cateva ore, daca am ramane fara conducere.
Dar, cum am zis, ii felicit pe cei care si-au strigat nemultumirile, si au inceput sa aiba efect.
Pe mine ultima data m-a deranjat sistemul, la RAR. Toti inginerii cu figuri, priviri arogante, paznicii se uitau la mine de parca am venit la pomana... Asta chiar m-a deranjat, stau cu hartiile in mana dupa niste mascarici, pentru o masina cumparata din banii mei? Acolo m-as duce sa strig "DEMISIA", si eventual sa le dau foc. Si sa-i calc. De doua ori. Incepand de la picioare, sa simta ca-s putin cam suparat. Si le-as cere si 100 de lei, cum asteapta ei, la dosar, ca sa-i omor mai repede.
Gata, ca deja dezvolt prea multe ganduri negre.

| J0B0MAT a răspuns:

Nu,ca e prea frig.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu. Probabil ceea ce s-a petrecut acum o saptamana a fost picatura care a umplut paharul, pentru mine s-a umplut de mult, deja m-am obisnuit si m-am adaptat laughing

Din pacate la multi e instinctul de turma, e bine ca sunt multi, dar ar fi si mai bine sa stie de ce protesteaza.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Bine spus. Si mie mi s-a parut acelasi lucru. Unii cer un lucru, altii cer alt lucru. Iar apoi, multi cer schimbarea, dar nu prea stiu exact cum sa o atinga. Iar pe langa asta, nu sunt numai politicienii corupti este intreg sistemul romanesc. De la cel mai mic functionar pana la cel mai mare politician.
Nu spun acum ca lumea ar trebui sa stea acasa si sa nu faca nimic, dar situatia este atat de complicata incat pana nu se vine cu un plan de actiune este cam fara sens.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

" pana nu se vine cu un plan de actiune este cam fara sens." cred ca pe asta se bazeaza toti nemernicii de la conducere

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Este foarte posibil si sincer, din pacate, cred ca o buna parte din tineretul care iese in strada nu prea realizeaza chestia asta.

| AFR81 a răspuns:

Multi ies de fala acolo. Daca as fi putut, as fi luat o camera si i-as fi intrebat pe acei asa-zisi revolutionari cine e presedintele Camerei Deputatilor sau cine e al 2-lea om in stat, intrebari de altfel usoare pentru cine cunoaste cat de cat politica. Sunt sigur ca habar n-ar fi avut sa raspunda. In fine, faptul ca nu stiu mai nimic despre fenomenul asta nu era o problema daca stiau si pentru ce protesteaza, daca stiau si ce cer in strada. Ei n-au cerut schimbarea clasei politice, ei par ca s-au multumit doar cu schimbarea Guvernului si cu o asa-zisa intalnire a presedintelui cu cativa reprezentanti ai strazii, reprezentanti alesi de el sau de consilierii sai. N-au facut altceva decat sa dea jos un guvern care si-a facut cat de cat treaba, facand loc altor hoti. Daca tot ceri schimbarea clasei politice, cere frate, in primul rand, demisia presedintelui. Personal, banuiesc ca acest protest a inceput de la un partid, PNL-ul cel mai probabil, iar apoi lumea vazand ce se intampla, a inceput sa iasa in strada. Daca e asa, atunci e foarte urat sa te folosesti de aceasta tragedie pentru a obtine beneficii politice.

P.S. La prezidentiale s-a intamplat acelasi lucru, tineri "spalati pe creier", neavand habar despre politica, au iesit la vot si au facut diferenta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru AFR81):

"si cu o asa-zisa intalnire a presedintelui cu cativa reprezentanti ai strazii, reprezentanti alesi de el sau de consilierii sa"

am vazut si eu chestia asta online. nu stiu de ce cred ca vor face ei mare branza daca vor vorbi cu presedintele dar na, ce stiu eu.

| Sociopat a răspuns:

Da cum sa nu? Am iesit la o bere in pub.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ei,lasa ca mai stiu eu cum si pe unde iti misti funduletul laughing
(App, ti-ai propus sa ma ignori in ultima vreme? Vrei sa ne despartim?) laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

știi cam multe. da dragă, mi-am găsit pe altul. pa laughing

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nuuu,eu nu renunt la tine.Te leg de o butelie si sarim impreuna in aer. laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

mai bine îți iei o parașută și sari cu ea, lasă-mă pe mine laughing

| immaBeast a răspuns:

Nu, nu mai are rost.
Romanii nu au inteles ideea, tara s-a umplut de mafioti, totul este corupt aici, absolut TOTUL, degeaba si-a dat demisia Ponta, DEGEABA, inca au ramas multi care vor fura in continuare mult timp de acum incolo.
Domnul " presedinte " Iohannis nu are putere, tara este condusa de mafioti de mult timp.