| Mindfulness a întrebat:

Ați observat cat de mult s-a scumpit Viva la 200 de grame? Și cât de puține pernițe sunt in punga? Cred că până la jumate au pus într-o pungă de 200 grame. Cât timp vom mai fi prostiți? De ce suntem așa de prosti noi românii și nu mișcăm nimic? Toți ies in stradă își apără interesele numai noi suntem războinici pe tastatura!
Nu doar la Viva cantitatea e prea mica,la multe produse suntem furați pe față! De ce suntem așa de indiferenți? Suntem bogații lumii,oare de aia nu ne interesează că suntem subjugați la preturi și la cantitate, calitate? Suntem o nație lipsită de rațiune?

Răspuns Câştigător
| UnchiulRamiz a răspuns:

Da, am observat ca e aproape goală punga de perinițe... Mi-am luat când o fost reducere vreo 6 pungi, da imediat le-am mâncat. Nu vezi ca iau în glumă când e de ieșit în stradă? De trăia Vadim ce ii lua la rost? Nu au ieșit prea mulți când au tăiat din pensii, apoi acum?

5 răspunsuri:
| simplaexsistenta a răspuns:

Deci propui sa iesim cu furcile? Pe mai-marii tarii oricum ii doare la basca

| Mindfulness explică (pentru simplaexsistenta):

Atunci lasă să fim luati de prosti! Și imnul României o spune subtil că suntem prosti.

| Mindfulness explică (pentru simplaexsistenta):

Regret naibii că m-am născut în țara asta! Ne mai credem suverani laughing

| Mindfulness explică (pentru UnchiulRamiz):

Tu ești mai normal decât îți imaginezi happy
Ai tot respectul meu! Ai o mentalitate sănătoasă!

| simplaexsistenta a răspuns (pentru Mindfulness):

Infrastructura proasta, da ce sa-i faci.