| EmiliaOaneaEmilia a întrebat:

Băiatul meu are hotărâre judecătorească de 2 ani de supraveghere, eu muncesc in Anglia, a muncit și el aici dar in August a început procesul și a venit in Romania. Care ar fi soluția de a se întoarce la munca in Anglia? Are și acte in regula aici.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti foarte clar, nu spui daca este o masura preventiva pe durata procesului ori procesul s-a terminat si a fost condamnat la inchisoare cu suspendarea executarii sub supraveghere pe o perioada de 2 ani.
Singura solutie legala ar fi sa solicite instantei sa plece din tara dar nu cred ca instanta i-ar permite sa se reintoarca in Anglia, de altfel nu-l vad cum ar putea sa indeplineasca obligatiile stabilite pe durata supravegherii nefiind in Romania.

2 răspunsuri:
| EmiliaOaneaEmilia explică (pentru Ioandelasal):

S a terminat procesul și am rezidenta in uk și loc de munca. Ms.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU are voie sa plece?