| Papion a întrebat:

Buna:*,am si eu o intrebaree va rog nu stiti daca ma mai pot transfera de la in liceu la altu daca a trecut 2 saptamani din al 2 lea semestru. Directoru la liceu unde sunt e cam sever, are dreptu sa ma tine cu forta la Liceu. Ajutati-ma va rog.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai dreptul, dar este unul relativ, liceele pot sa nu avizeze (CA din liceul in care esti) ori sa nu aprobe (CA din liceul unde vrei sa te transferi). Nici o reglementare legala nu-i obliga sa fie de acord cu transferul, decat in cateva cazuri particulare, cum ar fi sa te reunesti cu un frate geaman, te-ai mutat in alta localitate, etc.

| Papion explică (pentru Ioandelasal):

Vaiii,decii e posibil sa Raman x(x(.