| XxGirlxX a întrebat:

Buna! Am un SRL si sunt propriul meu angajat. Am intarziat cu plata pentru CAS si CASS la stat pentru propriul salariu, se percep dobanzi?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se percep dobanzi si penalitati de intarziere la plata, incepand cu a doua zi ulterioara scadentei platii.

| XxGirlxX explică (pentru Ioandelasal):

Scadenta fiind data de 25 a urmatoarei luni pentru fiecare? (pentru salariul pe care l-am transferat in luna august, trebuia sa platesc CAS si CASS pana pe 25 septembrie?)

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru XxGirlxX):

Da, asa este, cu precizarea ca salariul nu l-ai transferat ci l-ai incasat.