| Goguletzu a întrebat:

Buna cum as putea sa recuperez taxa de imatriculare. Tin sa mentionez ca masina a fost imatriculata in octombrie anul trecut(e adusa din Germania)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cel mai bine este sa angajezi un avocat si tu nu o sa mai ai vreo treaba.
In primul rand trebuie sa te adresezi cu o cerere la ANAF (unde ai platit taxa), acestia sa-ti raspunda ca nu ti-o inapoiaza si apoi trebui sa-i dai in judecata, la Tribunalul domiciliului tau.

3 răspunsuri:
| CatalinOrzan a răspuns:

Doar daca ajungi la tribunal!

| Goguletzu explică (pentru CatalinOrzan):

Da,dar cum procedez? angajez un avocat?

| CatalinOrzan a răspuns (pentru Goguletzu):

Da, daca ai martori si dovezi!