| brokxy a întrebat:

Daca am gen amenintat dar nu cu moartea pe cineva din alta tara cu numar fals,, you'll see what happens,, Se poate sa ia legatura cu politia din Romania? Daca e din SUA imi poate face ceva?

12 răspunsuri:
| Endoryus a răspuns:

Nu laughing

| brokxy explică (pentru Endoryus):

Esti sigur?

| Endoryus a răspuns (pentru brokxy):

Foarte.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Nu cred că o s-o facă. Eu l-am păcălit pe unu că sunt la spital. Am două numere, iar de pe unu zic că-s vărul meu, iar de pe ălalalt sunt eu și mna, nici nu s-o interesat. Când m-o întrebat ce am, am pus niște moace și a tăcut.

| Dalmore a răspuns (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Wtf

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Dalmore):

Ce s-a întâmplat? big grin

| DanyDav a răspuns:

Te sparge la buci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Dalmore):

Nu, nu merita efortul. Nici daca amenint pe cineva din Ro pe telefon probabil nu se va ajunge la autoritati. Exceptie daca e cineva important:politician, om cu functie si putere. Daca il ameninti pe nea Vasile din orasul Caprelor no sa patesti nimic garantat laughing
Cand eram copil, mai sunam cu numar ascuns la numere de telefon la vrajeala si ne prosteam
Acuma cred a cea mai tare farsa ce poti face, e sa trimiti un SMS cu textul "Sunt gravida" la numere random. rolling on the floor Cate relatii o sa strici laughing)

| RAY a răspuns:

Paranoia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dada, vezi ca te trezești cu FBI-ul în fata ușii și cu 3 elicoptere deasupra casei.

| mgtow a răspuns:

Pt asa ceva nu se complica omul

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un telefon oarecare cu amenințări nerepetat nu îl ia nimeni în seamă, nici poliția lor,
Dacă vor constata că este un apel provenit din România, vor analiza cazul și o lasă baltă.
Dacă sunt apeluri repetate, deranjante și/sau sufegerând un pericol vital iminent, vor sesiza poliția română să investigheze cazul.