| StanciuElenaAlina2000 a întrebat:

Este vremea depunerii candidaturii de avocat,presedinte, co-presedinte al scolii.Eu as vrea sa fiu avocata scolii.Cum as putea sa imi depun candidatura? Ce ar trebui sa scriu pe acea foaie?

Răspuns Câştigător
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu trebuie sa scrii decat promisiuni, una mai gogonata ca alta, si cand te va intreba cum le rezolvi cauti o explicatie cel putin logica, un pic mai logica decat intrebarea; de ce crezi ca atunci cand vrei sa ocupi o functie si nu stii nimic de atributiuni crezi ca e functia TA?

3 răspunsuri:
| Jokerh6662 a răspuns:

Ca cutareasca vrea sa fie avocat, probabil ce ai mai lucrat, cazier depinde.

| StanciuElenaAlina2000 explică (pentru Jokerh6662):

Probabil tu nu ai inteles intrebarea.Raspunzi asa, ca sa te aflii in treaba!

| Marius511 a răspuns:

Trebuie sa fii populara sa le ai cu papagalu, da trebuie sa stii si sa vorbesti corect. Unii vor avea nevoie de un avocat bun happy sau urmaresti doar functia banoasa? laughing