| Madalina7 a întrebat:

Buna prieteni, va rog cititi-mi intamplarea si v-asi ruga sa imi raspundei la intrebarea de la sfarsit
In urma cu cateva zile am facut proasta alegere sa insult un profesor pe facebook crezand ca el nu v-a vedea
Nu am fost prima care l-am pomenit ci un alt prieten la facut pedofil dar problema e ca eu am scrisbig grinaca proful de **** e pedofil atunci cel de franceza cum e? Aceasta intrebare m-a costat mult fiindca azi la scoala profesorul mi-a spus ca ma da in judecata fiindca ii stric imaginea.Mentionez ca am 14 ani si as vrea sa stiu daca am eu in mare parte vina in aceasta problema si ce ar trebui sa fac, si inca ceva, mi se v-a scadea nota la purtare fiindca ceea ce am scris am scris acasa nici de cum la scoala

Răspuns Câştigător
| Kazumi a răspuns:

Lol, profu tau e chiar nebun ma jur! Tribunalul nu are ce sa iti faca el poate decat sa te blocheze pe facebook sau sa iti ceara sa iti stergi contul. Exprimarea libera e garantata de constitutie si e dreptul nostru asa ca stai calma ca daca se duce cu ea la tribunal il dau aia afara in suturi.

5 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Nu se incadreaza la "libertate de exprimare" daca incepi sa jignesti alte persoane.
Poti spune ca nu erai tu pe cont.Ca ai fost la scoala sau altundeva pe facebook si nu ai dat log off.
Nu exista nici o dovada daca se duce la politie care sa arate ca ai facut tu asta.
Bineinteles, daca ai spus ca ai facut asta si prin scoala si se stie sigur ca tu ai facut-o atunci exista dovezi.

| Kazumi a răspuns:

Da-l ma incolo de profesor ca nu are ce sa iti fac..In judecata te poate da dar daca tu stergi postarea de pe facebook nu va avea nicio dovada asa ca CANCI! Nu are ce sa iti faca si ce imagine ii strici tu lui?! Profesorul tau chiar e prost.Stai linistita si fara stres ca nu-ti face nimic.Retardat e!

| Madalina7 explică (pentru Kazumi):

Problema e ca atunci cand a vazut comentariu, poate o sa tii se para nebunesc dar l-a scos la imprimanta si vrea sa mearga cu foaia aia la tribunal :/

| Kazumi a răspuns (pentru Madalina7):

Lol, profu tau e chiar nebun ma jur! Tribunalul nu are ce sa iti faca el poate decat sa te blocheze pe facebook sau sa iti ceara sa iti stergi contul. Exprimarea libera e garantata de constitutie si e dreptul nostru asa ca stai calma ca daca se duce cu ea la tribunal il dau aia afara in suturi.

| fockewulf a răspuns:

Ai 14 ani, nu raspunzi de faptele tale, spui si tu ca nu ai vorbit serios, a fost doar o gluma intre copii, chestia cu tribunalul e ca sa te sperie. In privinta notei la purtare nu stiu care-s regulile. Problema e daca ai ore cu el, atunci ar trebui sa inveti foarte bine la materia respectiva.

| Madalina7 explică (pentru fockewulf):

Mersi pentru ajutor :*asi fii dat la toti funda dar nu se poate laughing oricum m-ai ajutat

| Madalina7 explică:

Ma scuzati pentru greseli dar corectarea textului s-a facut imediat dupa ce am postat intrebarea big grin inca o data sa ma scuzati

| Bephegor a răspuns:

Eu zic sa stai linistita, a spus asta la nervi, asta nu e un motiv ca sa ajungeti la tribunal.Iar treaba cu scaderea notei la purtare se poate, numai daca iti ceri scuze atunci poate ajungeti la o intelegere probabil va vorbi cu parintii tai chesti de genu asta, si eu am trecut printr`o situatie asemenatoare si pana la urma s-a rezolvat asa ca stai linistitahappy

| Madalina7 explică (pentru Bephegor):

Ok mersi pentru ajutor, am vorbit cu mama si stii si tu cum fac mamele si mi-a tot zis de liceu ca nu voi merge la unul bun daca am nota scazuta la purtare si chestii de astea si maine merge sa rezolve problema laughing))