| DenisaRoberta a întrebat:

Buna, sâmbătă acesta trebuie sa îmi scot permisul după cele 60 de zile, pentru a-l scoate trebuie să plătesc amenda?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera nu conditioneaza restituirea permisului, dupa expirarea perioadei de suspendare a dreptului de a conduce, de plata amenzii, asa ca te poti duce dupa permis.
P.S. Ar fi fost bine sa fi platit amenda in maximum 15 zile de la data procesului-verbal de contraventie, ai fi platit doar jumatate din minimul amenzii. Acum vei fi executata silit si vei plati mai mult, pe langa amenda intreaga se vor adauga si cheltuielile de executare.

| DenisaRoberta explică (pentru Ioandelasal):

Deci că îl pot scoate trebuie sa o plătesc mai întai

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru DenisaRoberta):

Se pare ca n-ai inteles ce ti-am spus in prima fraza. Citeste-o atent si o s-o intelegi.
La P.S. ti-am spus ce ar fi trebuit sa faci pentru a plati o amenda mult mai mica.