| vo428nA a întrebat:

Bună seara, am cumpărat o mașină iar factura este pe numele bunicii, trebuie sa ma duc sa scot nr rosii.
Întrebarea este, asigurarea în vederea inmatricularii tot pe numele ei trebuie făcută? Și dacă trebuie sa se prezinte la serviciul de înmatriculări pentru numere

2 răspunsuri:
| Korkodeln a răspuns:

Daca ai cumparat-o pe numele bunici ca proprietar ai facut-o ca iesi mai ieftin la asigurare, deci da pe numele bunicii (proprietarului).

Pentru inmatriculare, daca dansa nu se poate deplasa iti trebuie procura notariala:
https://notari.pro/procura/procura-inmatriculare-autovehicul

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ea fiind proprietarul pe numele ei se face asigurarea și tot ea trebuie să facă procedura de înmatriculare.