| Mariobmb a întrebat:

Buna seara, azi mi-a spus o vecina că un polițist de la rutieră mi-a făcut poza la numărul de înmatriculare, dar a mai făcut și altora, dar nu a lăsat nimic în geam sa fiu înștiințat pentru ceva anume, ce poate fi sau la ce mă pot aștepta? Mașină nu este pe numele meu, este pe firma.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Parcare ilegală

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui unde era parcata masina.
Probabil a constatat vreo contraventie, in cazul expus o parcare ilegala. Daca este asa firma va primi o adresa prin care politia va solicita cine a condus masina si a parcat acolo si apoi posibil sa fii amendat.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai parcat in loc interzis, atunci vei primi "nota de plata".

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ce vecini buni ai, ăia nu au altceva de facut decat sa stea pe geam sa spioneze, babele mahalaua

| Dragobeta a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

De unde stii tu ca statea pe geam? Poate se intorcea de la piata, de la serviciu, si atunci a vazut. Sau poate era cu copilul la joaca afara si atunci a vazut. Ma-ta e baba mahalagioaica de te-ai gandit repede la asta? Ca de, ce se vede in casa, aia se si face sau se crede despre altii.

| Simpatic a răspuns:

Probabil era de la politia locala si a venit la pont sau cine stie unde ati parcat cu totii...
Daca era in parcare normala atunci nu ai de ce sa iti faci griji.
Poate sa fie si o verificare ceva in legatura cu vreo sesizare.