| Freshboy10 a întrebat:

Bună seara, eu am indemnizație de handicap cu însoțitor permanent și pensie de invaliditate tot permanent, întrebarea mea e următoarea, mai poate vreodată sa ma cheme la comisie sa îmi schimbe gradul sau pot sa stau liniștit ca nu ma mai cheamă și iau toată viata?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Din câte stiu trebuie sa mergi anual la comisie.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca nu, dar nu se stie niciodata cum se schimba legile.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca pe certificatul de handicap scrie permanent adica definitiv nu te mai cheama niciodata la comisie si gradul ramane ne schimbat.

| ioana748 a răspuns:

Daca este permanent ai scapat de comisii.

| Cipi1212 a răspuns:

Ar trebui să nu te mai cheme la comisii.

| eliancodrut a răspuns:

Nu te lua dupa atotstiutoarea Violleta. In mod normal nu te mai cheama la comisie. Cunosc asta de la cauzele de care m-am ocupat, aplicand legea.
Da, te mai poate chema in cazuri deosebite, daca cineva iti face vreo reclamatie sau se constata ca lucrezi.