| Mary2023 a întrebat:

Bună seara. Un șofer mi-a lovit oglinda de la mașină fiind în mers amândoi. Ne-am oprit, am discutat și a rămas să ne rezolvăm probleme fiecare (nu prea m-am putut înțelege cu el), apoi el a mers la poliție să declare tamponarea, iar eu azi am primit citație să mă prezint la poliție. Ce sfat îmi puteți da? Ce ar fi de făcut în continuare?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa mergi si sa explici cum s-a intamplat si sa te inveti minte daca se mai intampla.
Nu trebuie anuntat la politie doar incidentul in cazul caruia se incheie o constatare amiabila, bineinteles daca au rezultat numai pagube materiale, asa ca ai putea fi amendata fiindca n-ai anuntat.