| ___Enzo a întrebat:

Bună seara! Vreau să vorbesc cu Ministerul Educației! Știți cum pot apela la el? Am scris mesaje și nu s-a uitat deloc. Mulțumesc!

12 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu ți-a răspuns, altfel nu poți. În funcție de problemă, poți apela printr-un parlamentar.

| mi25 a răspuns:

Chiar credeai ca un ministru raspunde unui om de rand? Nu raspund ei parlamentului, dara unui amarastean.
Chiar daca ti-ar raspunde, o face un functionaras din minister.

| johnnny123 a răspuns:

Vrei să-l întrebi și pe el de 87 de ori "Ce studii îți trebuie ca să devii analist de mediu"?

| 1234568807 a răspuns:

Vorbeste mai intai cu iohannis, el te va indruma

| Goete a răspuns:

Nu poti vorbi cu un organism pubic,
trebuie sa vorbesti cu o anumita persoana din minister

| sierra1 a răspuns:

Scrii scrisoare recomandata cu confirmare de primire. Altfel, vorbele zboară

| cristi202 a răspuns (pentru sierra1):

Recomandata cui? Ministerul educației e prea vag. E nevoie de o persoana.

| ReddY25 a răspuns:

Frumoasă încercarehappy

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Vrabia malai viseaza!

Inscrie-te in audienta dupa ce implinesti 18 ani, ca pana atunci esti doar o minora care trebuie sa asculte de parinti.

| ___Enzo explică (pentru Violleta2022):

Am 18 ani. Vreau să le zic să scoată eseurile din programa de bacalaureat pentru 2023!

| Violleta2022 a răspuns (pentru ___Enzo):

Nici o tara din lume nu va scoate eseurile doar ca nu-ti plac tie, alea sunt extrem de utile ca sa te invete sa scrii, sa povestesti si sa vorbesti fluent si frumos in orice limba.
Asta este un mod de a va educa, deci este imposibils a fie scos asa ceva din literatura.
Pune mana si invata, ca vei avea probleme mai tarziu in viata, de la lipsurile astea!