| anonim310124 a întrebat:

Buna TPU, a fost un incendiu in curtea unei scoli, iar eu am auzit de la niste copii ca un copil a dat foc unor gunoaie si asa s-a provocat incendiul. Eu treceam pe acolo si era politia care m-a oprit si le am spus ce am auzit si ca nu cunosc copiii de la care am auzit, iar ei mi au luat nr de telefon si mi au făcut poza la buletin spunandu mi ca vor deschide proces verbal, voi fi chemat in instanta sau undeva sa dau ceva declarații? mentionez ca am 17 ani, este posibil sa fiu chemat undeva? si lor le am spus ca nu sunt sigur, dar asta am auzit.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Posibil sa fii chemat ca martor, in cadrul urmaririi penale si apoi in instanta, bineinteles daca se va ajunge la proces si daca nu vor gasi martori mai buni, care sa fi vazut cine a incendiat.

| darrio2007 a răspuns:

Oare de ce te-or fi oprit tocmai pe tine?