| ilovedark a întrebat:

Buna TPU as vrea sa dau la Academia militara si as vea sa stiu ce probe se dau.p.s. sunt fata

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Gasesti toate detaliile cautand pe site-ul oficial al Academiei la care vrei sa dai, in Admiterea 2014.

4 răspunsuri:
| ilovedark explică (pentru Ioandelasal):

Sincer am cautat si imi apare ceva gen 60 de intrebari din fizica matematica istorie si romana si proba sportiva fete abdomene si rezistenta atat si mi se pare prea usor

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru ilovedark):

Daca asta scrie atunci asa este.

| fuzzer a răspuns:

Probe fizice
-scrise
si-un test psihologic.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde la care...

"Conţinutul subiectelor pentru proba de,, Limba engleză" se elaborează în concordanţă cu
programele pentru examenul de bacalaureat, fără să depăşească obiectivele şi conţinutul acestora.
Tematica pentru proba de,, Limbă engleză", validată de Senatul universitar al academiei,
este prezentată în Anexa nr. 3.1.
Elaborarea subiectelor la proba de,, Limbă engleză" se va face în conformitate cu Procedura
privind elaborarea seturilor de subiecte pentru concursul de admitere la programele de studii
universitare de licenţă în Academia Tehnică Militară.
Conţinutul subiectelor pentru proba de „Matematică-Fizică" se elaborează în concordanţă cu programele pentru examenul de bacalaureat, fără să depăşească obiectivele şi conţinutul acestora.
Tematica pentru proba de „Matematică-Fizică", validată de Senatul universitar al academiei,
este prezentată în Anexa nr. 3.2.
Elaborarea subiectelor la proba de „Matematică-Fizică" se va face în conformitate cu
Procedura privind elaborarea seturilor de subiecte pentru concursul de admitere la programele de
studii universitare de licenţă în Academia Tehnică Militară.
... " - SURSA :
http://www.mta.ro/admitere/documente/Metodologie_admitere_2013.pdf

Dar, în mod CIUDAT, acele Anexe NU sunt ataşate Metodologiei afişate pe site-ul oficial :(

În schimb, am găsit Anexele/programa la linkul :
http://www.isubacau.ro/index.php/cariera/885-admitere

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.armyacademy.ro/admitere.html

Toate cele bune.