| cunoscmultehh a întrebat:

Bună TPU, sunt studenta anul 1 și vreau să mă angajez, dar am dosar penal dintr-o mică greșeală ca, complice la un furt, aș dori să știu unde mi se cere cazierul și unde nu! In ce domenii se cere cazierul și este băgat în seamă și unde nu? Mulțumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula cazierul judiciar se solicita in locurile de munca unde muncesti cu bani sau alte valori, respectiv cele care atribuie calitatea de gestionar.
Se poate sa-ti ceara si in alte locuri, depinde de fiecare firma.