| Ralucamihai19 a întrebat:

Buna ziua
Ajutați -mă și pe mine cu un răspuns în legătură cu legea 15/2003 teren pentru construirea unei locuințe, soțul face 35 de ani in luna noiembrie se mai încadrează să depună cererea pentru loc de casa?, noi nu avem aceași adresă el aparține de orașul unde vrem sa luăm teren dar am înțeles de la doamna de la primărie că nu poate să mai facă el pentru că nu trebuie să aibă 35 de ani atunci când îi dă teren dar sa fac eu, dar eu nu am adresă aici plus că noi stam in chirie, daca depune el cererea până face vârsta ne încadram sa luam teren? Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Whitte a răspuns:

Noi iti spunem "da" si primaria raspunde cu "nu". Ce spune primaria e bun.
Nu ti-ai schimbat CI dupa casatorie? Cum de nu esti la aceeasi adresa cu el? Schimba CI si fa cererea pe numele tau.

| Ralucamihai19 explică (pentru Whitte):

Cum de nu sunt la aceeasi adresă cu el? hmmm după cum am și specificat stam in chirie amandoi înseamnă nu am vrut să îmi schimb adresă din anumite motive, mulțumesc!
Doamna de la primărie nu prea avea chef și nici nu prea era sigură pe ea, și mi-a spus intra și citește legea și am citit.o și zice ca sa depui cererea până la 35 de ani dar ea zicea altceva

| Whitte a răspuns (pentru Ralucamihai19):

A, nu ai vrut. Nu are nici o legatura chiria. Faceai CI cu adresa lui stabila.