| mari67oo97 a întrebat:

Buna ziua. Am 18 ani si sunt clasa a 11 a, nu mai vreau sa mai fac Cl a 12 a, nu am probleme mintale și am medii bune, și situația financiara e bunicica, dar nu vreau sa mai fac Cl a 12 vreau sa ma angajez, ce trebuie sa fac, mă poate baga în consiliu? Și dacă da ce se poate întâmpla, vreau să renunț de tot nu mai fac Cl a 12 a

Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la secretariat sa spui ca vrei sa te retragi din cauza unor probleme personale si ai nevoie de foaia matricola pana in clasa a11 a.
Si gata.
Nu se intampla nimic.

9 răspunsuri:
| KovacsB a răspuns:

Ai timp toata viata sa muncesti, nu te grabi.

| mari67oo97 explică (pentru KovacsB):

Știu dar nu mai vreau sa mai stau, știi ce se poate întâmpla?

| goguPatent a răspuns:

Ce sa se întâmple.
Nu o să ai nicio calificare in viața și o să trebuiască să cauți multi de tot pe cineva să te angajeze fara diploma de bac.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ti ai găsit deja loc de muncă? E tot planul gata? Sau peste 10 ani o să plângi că nu ai nici măcar diploma de bac și ce grea e viața?

| KovacsB a răspuns (pentru mari67oo97):

Nu se intampla nimic, doar ca ai doar de pierdut.
Daca ai cateva milioane de Euro si o idee de afaceri buna poti sa renunti linistit la scoala.

| mari67oo97 explică (pentru ioana748):

Pai ideea e ca o sa ma întrebe de ce probleme personale și nu am doar ca am 18 ani si vreau sa ma angajez, și ce poate sa facă consilul în caz de sunt băgată? Sau nu se face niciun consiliu

| ioana748 a răspuns (pentru mari67oo97):

Daca nu te retragi se face consiliu pentru exmatriculare.
Neimportant.
Oricum vei avea nevoie de foaia matricola la angajare.
Le spui ca momentan trebuie sa lucrezi, ca asta i situatia si probabil vei continua studiile la seral.Sau iei foaia matricola pentru angajare si cam atat daca nu vrei sa dai explicatii, dar nu se intampla nimic daca le spui ca te retragi.
Cum consideri. Poti cere foaia matricola pentru angajare si apoi sa nu te mai prezinti la cursuri.
Si daca te hotarasti, iti continui scoala la seral sau FF.
Bafta,

| mari67oo97 explică (pentru ioana748):

Mulțumesc frumos ????

| ioana748 a răspuns (pentru mari67oo97):

Cu placere,