| Chetran_Sabin_1994 a întrebat:

am fost condamnat intr.un dosar de contrabanda cu tigarim.am judecat 4 ani iar dupa ce am primit condamnarea am facut apel si mi s-a intors dosarul la rejudecat.si de 3 luni de zile nu mai am nici o instanta.de ce Ce se poate intampla Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai primit nici o citatie la rejudecare?
In rejudecare se reia procesul de la inceput si se poate sa fii condamnat cu executare, cu suspendarea sau amanarea executarii pedepsei ori sa fii achitat. N-avem de unde sti ce vor hotari judecatorii.

| Chetran_Sabin_1994 explică (pentru Ioandelasal):

Asta stiu dar curios este faptul ca de 3 luni nu am primit nici o citatie

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Chetran_Sabin_1994):

Din cate stiu instantele de judecata sunt foarte aglomerate. De asemenea se poate ca instanta de apel sa fi intarziat redactarea hotararii si dosarul ajunge la instanta de rejudecare abia dupa ce instanta de apel a redactat hotararea. Abia dupa ce dosarul ajunge la instanta de rejudecare se stabileste primul termen si se emite citatia.