| IoanIftode a întrebat:

Bună ziua, as dori sa aflu la cat timp după aprobarea demisiei se face fisa de lichidare?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde daca este cu preaviz sau nu.
Daca este fara preaviz poti solicita lichidarea in prima zi dupa data demisiei, daca este cu preaviz si-l respecti atunci in prima zi dupa expirarea perioadei de preaviz.
Daca este cu preaviz si nu-l respecti, desi angajatorul solicita respectarea, atunci vei fi invitat pentru cercetarea disciplinara, dupa cateva absente nemotivate, iti va fi desfacut disciplinar CIM si lichidarea se va face dupa data desfacerii CIM.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de preaviz.