| popescuandreiionut a întrebat:

Buna ziua avem și noi o întrebare.
Am 22 de anii și soția face 18 in decembrie am făcut actele pentru căsătorie am reușit să efectuăm căsătoria. Soția a trecut pe numele meu.Noi vrem sa placem luna care vine in Italia la părinti mei și nu știm dacă mai trebuie procura din partea părinților ei odată ce este căsătorită. Am incercat sa ne informam la poliția de frontieră dar nu mi-a răspuns nimeni. Daca este cv sa ne ajute, va mulțumim.

2 răspunsuri:
| noelnoel a răspuns:

Pai bine, dar casatoria cum ati facut-o din moment ce sotia este inca minora, cine a dat acord pentru ea?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca sunteti casatoriti nu mai este nevoie de declaratia autentica a parintilor sotiei, prin casatorie a dobandit capacitatea deplina de exercitiu, asa ca puteti pleca linistiti in strainatate.