| bluelagune a întrebat:

Buna ziua, copilul meu este internat in spital si eu nu pot sta cu el, asa ca bona copilului si sora mea fac cu schimbul sa supravegheze copilul in permanenta, in timp ce bona a mers sa-si cumpere o cafea (copilul dormea), a intrat o asistenta medicala care a constatat ca Bona nu este in salon si foarte revoltata a zis ca ii face Raport la consiliu. Are asistenta vreun drept sa ii faca report, daca ii face ce se intampla? Tin sa mentionez ca asistenta cred ca are o boala psihica si de ceva timp este foarte revoltata pe mine, bona si sora mea.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

TROLL!

Acum 1 an erai barbat de 32 de ani schitofrenic... azi esti femeie cu copil? :))

"în 2 Decembrie 2023 | bluelagune a întrebat:
Buna, nici nu stiu cu ce sa incep... In primul rand, sunt un nimeni anxios si skizofrenic care nu cere ajutorul nimanui. Problema este ca am 32 ani, sunt apt de munca, cred, dar nu muncesc, am foarte multe cunostinte in calculator, am facut webdesigning, mai pe scurt, m-a pasionat calculatorul. Problema si mai mare pentru mine este ca am doar 7 clase, stiu sa citesc, sa scriu, de vorbit e mai complicat din cauza anxietatii si problemei sociale, niciodata nu mi-a placut sa cunosc oamenii, mi se pare complicat..."

https://www.tpu.ro/......l-nimanui/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Consiliul cui?

| johnnny123 a răspuns:

Având în vedere că bona este angajata ta, nu a spitalului, la ce consiliu să-i facă raport?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca bona este angajata ta, asa ca tu hotarasti ce faci cu ea, nu nu stiu ce consiliu.
Poate face asistenta orice raport dar numai tu poti lua o hotarare, chiar poti spune ca tu ai dat voie bonei sa plece putin de langa copil, cand acesta doarme.