| Robert_Beghean_1993 a întrebat:

Dacă am o executare silită si nu are ce sa-mi ia si nu am nici bani, ce se poate intampla in decursul anilor? Ma refer daca nu o sa lucrez nici cu carte de munca?
Multumesc

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde pentru ce este executarea silita. Spune acest detaliu si o sa-ti dau un raspuns concret.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Te baga la zdup

| Catrice a răspuns:

Te muti la răcoarehee hee

| Robert_Beghean_1993 explică (pentru Ioandelasal):

Am o firmă pe numele meu fiind Administrator unic.
Firma a fost gestionată de ta persoana nu de mine.
A avut un spatiu comercial închiriat pe teritoriul CFR.
Pentru ne plata chiriei pe spatiu, în valoare de 2700 de lei pe lună acumulat mai multe luni am fost dat în judecată.
Procesul sa derulat în absența mea.
Si am primit executare silită din parte procurorului care a anchetat cazul. Valoarea ar fi undeva la la 40 de mi de lei.
Sau deschis in jur de 3 procese cu aceea cauza..Si dupa terminarea lor ....Am primit executare silită pe anumite sume...

| mgtow a răspuns:

Aia care zic de puscarie poti sa-i suflii ca frunzele ruginite din copac. Nu patesti nimic, se aduna datoria si in cel mai rau caz o sa te cheme in instanta pentru a munci in folosul comunitatii (asa cum au patit multe prostituate) sau nu vei pati nimic, o multime de romani sant in situatia asta, ma mir cum reusesc sa mai traiasca in datorii toata viata. Nu au patit nimic, puscaria fiind exclusa.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Robert_Beghean_1993):

Tot nu-i clara situatia expusa. Spatiul a fost inchiriat de firma sau de tine ca persoana fizica?
Daca a fost inchiriat de firma atunci firma trebuia sa fie obligata la plata. Doar daca a fost inchiriata de tine ca persoana fizica atunci tu trebuie sa platesti. Si nu cred ca nu ai nici o proprietate pe tine si nu castgi nimic, altfel din ce traiesti? Aproape tot ce ai poate fi executat silit, inclusiv partea ta din firma sau chiar intreaga firma daca esti asociat unic.

| Robert_Beghean_1993 explică:

Contractul este im asa fel facut, încât poate să-mi facă executare silită si pe persoana fizica