| Cico28 a întrebat:

Bună ziua,

Dacă mi-au rămas zile de concediu, le pot lua oricând? Deși vreau doar o zi- 2, trebuie sa fac cerere cu 60 zile înainte?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate chiar oricand, trebuie sa te intelegi cu angajatorul.

| darrio2007 a răspuns:

Pentru asa ceva intreaba-ti patronul.

| Cico28 explică (pentru Ioandelasal):

Nu este de acord sa îmi aprobe în zi de luni sau vineri...

| Nume2utilizator a răspuns:

Este la libera intelegere cu angajatorul. De exemplu si eu prefer ca oamenii sa ramana cu zile libere neconsumate si in schimb, la finalul fiecarui an ii intreb daca vor sa le platesc sau sa le prescriem pentru urmatorul an. Daca sunt ramase de 2 ani, obligatoriu se platesc.

| Violleta2022 a răspuns:

Le poti lua numai cu acordul sefului tau si numai cand este planificat in functie de toata echipa ta.