| cin a întrebat:

Buna ziua!
De curând părinții mei au cumpărat un apartament in Iași, noi fiind din Neamt. Iar in urma cu puțin timp l-am dat spre închiriere, aș dori sa știu dacă eu as vrea sa fac contrat la ANAF, as putea sa-l înregistrez in Neamt și sa platesc tot aici? Fără sa mai merg la Iași. (țin sa menționez ca nu am procura, iar ei sunt plecați in străinătate)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, impozitul pe venitul din inchiriere se plateste unitatii administrativ-teritoriale in care se afla apartamentul.

3 răspunsuri:
| cin explică (pentru Ioandelasal):

Iar eu pot depune acele declarații fără sa am procura, luând in calcula ca ei au deja cont pe spv?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru cin):

Le poti depune pe numele lor (ca si cand ar fi depuse de ei).

| cin explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc frumos!