| leolord669 a întrebat:

Buna ziua, de la anul viitor, bursa de merit pentru primii 30% dintre elevii cu mediile cele mai mari, va mai fi valabila? Am întrebat mai multe persoane si răspunsurile diferă, mulțumesc

7 răspunsuri:
| adryang78 a răspuns:

Pentru că nu știe nimeni sigur. Se vehiculează că ar reveni la vechiul sistem, fiindcă în formula actuală s-au creat niște situații ridicole, în care elevi cu medii de 7 și chiar 6 au beneficiat de bursă, fiind clasa foarte slabă.
Dar precis nimeni nu știe.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca mai este valabila, fiindca prea multi cu medii mici au primit bani nemeritati si fondurile nu sunt suficiente.

| Sjhxjcks a răspuns:

Din câte știu se va renunta la asta și se va adauga bursa de rezilenta de 300 RON, pentru cei cu media generala de cel puțin 7, 5 sau 7, nu știu sigur

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu te lua dupa ce spune Violleta, ea traieste in alta lume nu stie ce vorbeste, mergi la secretariatul scolii sau facultatii unde inveti si intreaba acolo, numai ei stiu deoarece aceste burse sunt acordate de ministerul invatamintului si ministerul are listă de la scoala cu toti elevii care merita aceasta bursa cei cu note mari si fara nici o absenta elevii olimpici sunt primii care primesc astfel de burse.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu ce varsta ai si in ce clasa esti

| LisaJulie a răspuns (pentru adryang78):

Da și eu cred ca ar trebui sa se revină la vechiul sistem! Cel actual cu modulele e ridicol