| ClaAngelo a întrebat:

Buna ziua. Este vreo facultate cu licenta de 2 ani in loc de 3? Am inteles ca din 2023 s-a aprobat si publicat monitorul oficial reducerea de la 3 la 2 ani, dar nu am gasit nimic pana in prezent

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista facultate mai scurta de 3 ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am auzit sa existe asa ceva

| ReddY25 a răspuns:

Nu și nici nu cred că va exista un astfel de ciclu de studii

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Probabil ai auzit ca s-au infiintat, pe langa unele facultati, scoli postliceale si unele dintre acestea ar putea fi de 2 ani, dar nu sunt facultati.