Întrebare recomandată | CiubotariuAndrei a întrebat:

Locuiesc în București și de loc sunt din Botoșani! De unde pot obține cazierul Judiciar dacă nu sunt din localitate?

Răspuns Câştigător
| nashu40 a răspuns:

Il poti obtine de la orice sectie de politie, fara probleme. In mod normal dureaza cateva minute, daca nu e aglomerat, acum toate informatiile fiind centralizate intr-un server.
completezi un formular pe loc si astepti pana vine rezultatul.
Bafta!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cazierul judiciar il poti obtine de la orice organ de politie din Bucuresti.
Conform Legii nr.290/2004, rep. in 2009, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"ART. 28.(1)Cererea-tip, cu datele cu caracter personal completate şi motivată, se depune de către persoana fizică electronic sau personal, la orice unitate ori subunitate de poliţie în care funcţionează ghişeu de eliberare a certificatelor de cazier judiciar."

| 6684464 a răspuns:

Salut!
Îl poți obține de la orice secție de poliție.
Trebuie să ai numai buletinul la tine.
Vei completa o fișă cu datele din buletin și motivul pentru care ai nevoie de cazierul judiciar(exemplu: angajare).
Baftă!

| Andrei123asd a răspuns:

Salut,cazierul il poti obtine din orasul unde ai resedinta din C.I. Dureaza in jur de 30 min daca nu ai antecedente penale.

| Ivan_Gheorghe_ a răspuns (pentru Andrei123asd):

Deci îl primești pe loc după ce faci cererea sau îl primesc după 3 zile