| Euyoyo a întrebat:

Buna ziua!
Locuiesc intr.un condominiu ( o vila impartita in 2 apartamente, al meu si al vecinei), amandoua avem cate o camera la beci si as dori sa cumpar camera de beci a vecinei. Intrebarea mea e cum fac sa o scot din schita si cadastrul ei si sa o incadrez la schita si cadastrul meu?

4 răspunsuri:
| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Cu actul de vanzare cumparare.

| gabicoo a răspuns:

Faci act de vânzare - cumpărare la notar apoi mergi cu el la un inginer de cadastru, plătești și el îți face toată operațiunea.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incheiati un contract de vanzare-cumparare la un notar public si dreptul de proprietate asupra beciului va fi inscris in CF pe numele tau, nu este nevoie sa faci altceva.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Buna seara! In primul rind ati vorbit cu vecina? Ea este de acord sa va vîndă camera? Atunci daca amindoua sunteti de acord tu sa cumperi ea sa vînda mergeti amindoua la notar face ti actele si dai banii si gata este al tau.