| DumitruDenis12 a întrebat:

Bună ziua! M-a chemat instructorul la legislație! Ce înseamnă, legislație? Ps: E prima data când încep sa dau de permis! Aștept un răspuns! Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca inveti legislatia rutiera, in principal Codul rutier (OUG 195/2002, rep. in 2006) si Regulamentul de aplicare, aprobat prin HG 1391/2006, ambele cu md. si compl. ulterioare.

| Violleta2022 a răspuns:

Legislatia Rutiera este cartea pe care tu trebuie sa o inveti din scoarta in scoarta, ca sa poti sustine examenul de cunsotinte (sala), pentru permis, cea care contine legile si regulile pe care esti obligat sa le folosesti cand conduci.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La orele teoretice de legislație rutieră