| ackym1 a întrebat:

Bună ziua, știe cineva dacă decontează allianztiriac, dauna în uram unui accident din culpa comuna, am la ei asigurare cu decontate directă și nu știu dacă îmi decontează decontarea directă?

6 răspunsuri:
| Cipi1212 a răspuns:

Ai asigurare la Allianztiriac?

| adam7 a răspuns:

Din ce știam, culpa comună rămâne ca fiecare își face mașina pe banii lui

| ackym1 explică (pentru adam7):

Nuu, asigurătorul fiecăruia decontează 50%

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Cipi1212):

Tie cat de greu iti este sa intelegi o intrebare in care omul a zis clar unde are asigurare si ce doreste?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca legea zice asa inseamna ca si alianz se vor conforma

| adam7 a răspuns (pentru ackym1):

Se pare ca diferă în funcție de gradul de vinovăție, nu fix 50% dar tot e ceva decât nimic