| crzmax72 a întrebat:

Buna ziua TPU!
Ce primesc de la politisti, daca ma opresc pentru o pozitie arsa?

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

O pozitie arsă. adica un bec ars sau ce anume, poate o amendă o sa primesti.Depinde de politist daca te va intelege vei scapa fara amendă dar trebuie sa duci masina în servis sa o repari.

| crzmax72 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu e vorba ca nu pot schimba un bec, doar voiam sa stiu cam ce amenda ma asteapta in acest caz, ca maine ma duc si imi cumpar cate 2 becuri din fiecare happy

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Avertisment sau amendă 300 lei.

| Lowraaa a răspuns:

Eu am primit avertisment. Dar m-a luat politistul la puricat sa vada tot ce nu e in regula cu masina.

| xerxes1 a răspuns:

Acum ramai fara talon.

| RblDragos a răspuns (pentru crzmax72):

Daca nu îți merg nici unul îți ia certificatul
Daca dai de vreun polițai mai bun scapi