| Andrei5000 a întrebat:

Cand vor fi obligatorii buletinele cu cip si se poate opta pentru unul fara cip ca eu vreau buletin fara cip ca eu pe 31 ianuarie 2014 fac 18 ani! dau funda.

Răspuns Câştigător
| trance04 a răspuns:

Va fii optional cipul, pentru cine dorestewinking

5 răspunsuri:
| Andrei5000 explică (pentru trance04):

Multumesc! as trebuie sa fie cine vrea sa mearga-n iad sa ia cipul cine vrea sa mearga-n rai sa nul ea cipu!

| trance04 a răspuns (pentru Andrei5000):

Nici eu nu sunt de acord cu cipul. Pentru ce? Ca te poate gasi mai usor? Abueala, ca sa mai ia niste bani si sa te urmareasca peste tot, noi suntem cobaii Europei

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform OUG 97/2005, republicata in 2011, cu md. si comp. ulterioare, citez:
"(3) De la data punerii în circulaţie a cărţii electronice de identitate, cetăţenii români pot opta pentru eliberarea:
a) unei cărţi de identitate;
b) unei cărţi electronice de identitate, în una dintre variantele prevăzute la art. 17 alin. (6)."
Rezulta ca CI electronica nu este obligatorie.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu stiu de ce am impresia ca intrebarea asta isi avea locul la categoria Religie.

| Andrei5000 explică (pentru AlexanderAdrian):

Da ai dreptate!