| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca este materia (n-am gasit alta denumire) din generala, liceu, facultate care poate fi considerata fundamentala pentru viata in societate? Daca sunt mai multe, care ar fi trei cele mai importante? Argumentati-va pozitiile, va rog.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Materia cenusie. happy

35 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Munca.indiferent ce forma ia.este materia cea mai ocolita in ultimul timp.si banuiesc, cea mai rara.

| imortal a răspuns:

Putin din fiecare degeaba sti sa aduni sa inmultesti daca nu sti sa scrii sau sa citesti.degeaba sti unde-s munti meridionali daca nu sti ca ursu latra si cainii merg inainte...important e "ce te invata 1% baga si la cap"winking

| Nero_1949 a răspuns:

Engleza Lb.Romana Religia (ma refer la un prof care nu zice aberatii, adica sa invatam despre societate asa cum fac eu la ora de Religie Greco-Catolica)

| Claudia_3811 a răspuns:

Matematica dar asta care o facem noi este deja excesiva, romana sa stii sa vorbesti dar nu prea ma ajuta pe mine ce inseamna motivul literar, si restul materiilor iti ajuta cat de cat pentru cultura generala! dar unele materii sunt prea amanuntitebig grin

| deea19 a răspuns:

Eu zic ca e romanalaughing daca nu stii sa vb romana. inseamna ca nu esti roman... parerea meastraight face

| luchici a răspuns:

Istoria, pentru ca te invata sa gandesti logic si matematica pentru ca fara ea nu poti sa faci aproape nimic