| SaveTheNature a întrebat:

Care credeti ca vor fi principalele partide din opozitie, din 2013?

Răspuns Câştigător
| stpu a răspuns:

Cele mai importante din opozitie vor fi cu siguranta PD-L si PP-DD care probabil vor face la randul lor o alianta.
Dar dupa alegerile din toamna nu cred ca va mai rezista USL. Dupa ce vor avea sacii in caruta vor aparea conflicte - ca unul are mai mult decat celalalt. Sunt curios, dupa ce ajunge Antonescu presedinte, ce va face Ponta cu toata puterea pe care si-a atribuit-o in mod neconstitutional. In momentul de fata orice presedinte poate fi suspendat de Parlament. Romania si-a pierdut caracterul semi-prezidential.

7 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

In 2013 o sa trecem la comunism, n-o sa mai fie partide...cel putin asa sper.

| TakeMeToTheHospital a răspuns (pentru unknownn):

Speri? straight face

| unknownn a răspuns (pentru TakeMeToTheHospital):

Da,asta vad eu cea mai buna solutie.
Oricum eu o sa ma duc sa votez cu USL, sa stea romanii si mai mult in cac*t sa vedem poate se satura la un moment dat.

| Cosminovici18 a răspuns:

Nu stiu, nu ma intereseaza politica! Nu a fost intrebarea perfecta!

| SaveTheNature explică (pentru Cosminovici18):

Ne aflam la categoria Legislatie, POLITIC, social.
Daca ne aflam la cateogoria adolescenti sau dragoste si sex, putem pune intrebari si pe placul tau.

| Cosminovici18 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Ok,dar aceasta intrebare nu stiu cu ce te ajuta sincer

| SaveTheNature explică (pentru Cosminovici18):

Imi vine foarte greu sa stau sa-ti explic si tie cu ce ma ajuta intrebarile pe care le pun.
Sunt obosit de la munca si mi-e greu sa incep sa fac politica cu cineva caruia nu-i pasa de politica sau pur si simplu nu se pricepe.
Politica nu prea starneste interesul nimanui spre deosebire de categoriile legate de, pokemoni, surprize turbo, gagici dezbracate, jocuri online, farse a la buzdugan, si oana zavoranu.