| Nilsson a întrebat:

Care este salariul median în România în 2019?

Mă refer la jumătatea pragului salarial dintre 50% veniturile cele mai mici și 50% cele mai mari, nu la salariul mediu pe economie.

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Este foarte draguta intrebarea ta SI link-ul postat
din pacate in rrrominica nu se vehicula IN NICI UN FEL ideea de salariu median, asa ca ori calculezi singur ori iti doresc succes serios la un raspuns folositor!

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

E in jur de 60-80 mii euro (sunt persoane cu salar de peste 150 mii euro lunar).

| Nilsson explică (pentru Bula):

Mă refer la altceva, poate articolul din link explică mai bine decât aș putea eu:
https://work.chron.com/median-salary-3619.html

| suntserios a răspuns (pentru Bula):

Cine castiga frate 150k luna?

Răspuns utilizator avertizat
| Nilsson explică (pentru Bizon95):

E păcat că nu se găsesc informații pentru că reflectă mult mai realist situația economică față de salariul mediu.

| Bula a răspuns (pentru suntserios):

Din cate am aflat, sunt 2 sau 3 persoane.

| Bizon95 a răspuns (pentru Nilsson):

Este foarte draguta intrebarea ta SI link-ul postat
din pacate in rrrominica nu se vehicula IN NICI UN FEL ideea de salariu median, asa ca ori calculezi singur ori iti doresc succes serios la un raspuns folositor!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Salariu mediu pe economie e aproximat la 3000ron

| sierra1 a răspuns:

La fe de bine am putea căuta și apotema salariilor sau chiar inălțimea sau perimetrul lor. Ce zici?