| Sonia822 a întrebat:

Care sunt mentiunile obligatorii care trebuie afisate de catre o unitate de alimentatie, pentru a arata ca a intrat in hora cu prevenirea covid si a evita eventualele amenzi? E vreo prevedere expresa in acest sens?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista alta prevedere expresa decat faptul ca atat salariatii magazinului, cat si clientii trebuie sa aiba masca.
La magazinele mari este nevoie si de un termometru la intrare si masuri de distantare sociala, respectiv vor intra doar un numar limitat de clienti.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Spune ce intelegi prin "unitate de alimentatie" si o sa-ti dau un raspuns concret.

| Sonia822 explică (pentru Ioandelasal):

Magazin alimentar, multumesc