| anonim_4396 a întrebat:

Cât Credeţi că Rezista Guvernul Ponta!?

Răspuns Câştigător
| 3xfemeie a răspuns:

Bine ca nu au raspuns prea multi! laughing
Dar cu gluma ta ai subliniat o realitate trista. big grin

21 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Rezistă 4 ani.

| VadTot a răspuns (pentru anonim_4396):

Cred Ca Glumesti nu i asa? Iti dai seama cum va arata Romania dupa patru ani in funte cu victor ponta?laughing(((

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru VadTot):

N-are cum să arate mai rău decât în cei 5 ani de " fruntăşie " a lui boc, sau mai rău decât în cei 8 ani de dominaţie liberală.

| VadTot a răspuns (pentru anonim_4396):

E ai sa vezi tu cum va fi dupa sase luni si ai sa mi dai dreptate!
Mai vb atunci!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru VadTot):

N-am cum să-ţi dau dreptate. Toată ţara este deja distrusă. Nici dacă ar vrea, Ponta şi noul guvern n-ar mai avea ce să fure sau să strice ca să egaleze " performanţele " guvernului boc.

| 3xfemeie a răspuns:

Tu esti Ponta? laughing))))

| VadTot a răspuns (pentru 3xfemeie):

Da am gresit m am dat de gol. Taci din gura ..sa nu ne auda nimeni.@laughing

| 3xfemeie a răspuns (pentru VadTot):

Si daca ar fi sa-ti raspund la intrebare, guvernul Ponta va rezista pana cand va fi nevoie sa devina "un guvern de sacrificiu". Romanii vor fi fericiti ca li s-a aruncat iar praf in ochi (dupa exemplul Boc). Atat de fericiti ca au "schimbat" ceva, incat nici nu vor observa ca in realitate lucrurile stau exact ca inainte sau mai rau, ca toata treaba asta cu lupte politice e o cacialma, manipulare in masa.
Si uite asa, ce fericiti suntem ca i-am "tras-o " lui Basescu, si in realitate ne-am tras-o singuri!
Asa gandesc eu ca un om de rand!

| VadTot a răspuns (pentru 3xfemeie):

Offf Cred Ca ne si place sa "ne o tragem" de unii singuri Ca altfel nu mi pot da seama de ce.de 20 si ceva de ani sunt cam aceleasi partide la guvernare. ori ei ori ceilalti si tot ass..viata trece noi ne certam pe aici ei vor trai bine si fara probleme ..smd.

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

"dominatie liberala"!? care liberali frate, poate vrei sa spui cameleoni, pai PDL-isti astia sunt liberali cum sunt eu popa la stariţă. Singuri liberali sunt PNL partidul istoric restul sunt niste lichele ordinare care functie de imprejurari sunt, comunisti, socialisti, liberali, crestini democrati, draci, laci.

| Hombre a răspuns:

Are toate sansele sa guverneze 4 ani avand in vedere scorul slab pe care la obtinut cei care sunt in opozitie acum. Oricum nimeni nu mai vrea un guvern Basescu, spun Basescu pentru ca primi ministri numiti de el erau niste marionete idioate, Boc si Ungureanu( cel mai mare dobitoc, in doua luni de guvernare numai tampenii a facut).Cat il priveste pe Basescu in ultima vreme numai in strachini a calcat, s-a dus cu jalba la europeni si a incheiat pact de neagresiune cu cel caruia ii spunea porc si ca nu il va numi niciodata premier de frica sa nu fie suspendat iarasi, halal presedinte, a ajuns de rasul curcilor. Si apoi daca acest guvern sa zicem cade cine sa formeze alt guvern, OTV-ul?

| asclepius a răspuns:

1 zi 3 ore si 15 minute dupa calculele mele foarte exacte asa ca grabeste-te cu ei si fura tot ce prinzi

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

În perioada 2004-2007 au fost şi cei din PNL la guvernare.

| Hombre a răspuns (pentru anonim_4396):

Da a fost si ultimi doi ani a fost guvern minoritar PNL-UDMR (PD a plecat de la guvernare), dar tu ai spus 8 ani de guvernare liberala, pai in 2004 a castigat alegerile "Alianta DA", PNL-PD (Partidul democrat care inainte de alegerile din 2008 sau vopsit liberali si a devenit PDL). Deci suma anilor la care liberali a participat la guvernare este intr-adevar de 8 dar in perioadele urmatoare; 1996-2000, in cadrul "Conventiei Democrate" si 2004-2008 "Alianda DA".

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Hombre):

Deci, tu spui că portocalii sunt cameleonici şi că nu reprezintă în niciun fel liberalismul, nu? Fie aşa, dacă tu spui.

| Dandanache a răspuns (pentru anonim_4396):

5 ani de " fruntăşie " ai lui boc?

Eu zic sa recalculezi. Romania postdecembrista nu a avut inca guvernari de 5 ani. Guvernarile Nastase si Vacaroiu, cele mai lungi, au avut 4 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Dandanache):

Scuzată fie-mi greşeala. Am avut proasta impresie că după " evenimentele " din 2007, boc a fost numit premier încă din acel an, dar se pare că amintirile-mi erau în ceaţă. Mulţumesc pentru corectare.

| CityOfSatan a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai mare dreptate!

| CityOfSatan a răspuns (pentru anonim_4396):

Va rezista suficient.Si cu siguranta va fi mai capabil si mai responsabil decat guvernul Boc, care cred ca cu totii sunt de acord ca ne-a ruinat in intregime.Si daca o luam altfel, mai rau decat acum nu are cum sa fie.

| VadTot a răspuns (pentru CityOfSatan):

Toata lumea spunea la fel si atunci cand Toata lumea au votat cu portocalii defiecare data avem aceleasi vorbe.laughing)Ciudata lume mai suntem laughing)

| CityOfSatan a răspuns (pentru VadTot):

Neh,Cel putin in cazul meu, nu am crezut niciodata in guvernul Boc.