| mitici007 a întrebat:

Cati bani se iau la somaj daca o persoana a terminat liceul acu un an si nu a lucrat deloc?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Persoana respectiva nu primeste somaj. Ar fi primit, timp de 6 luni, cate 250 lei pe luna, daca s-ar fi inscris la somaj dupa terminarea liceului. Numai bine!

4 răspunsuri:
| lalabell a răspuns:

Din cate stiam eu erau 300 de lei pe luna, dar am impresia ca daca nu te-ai dus pana acum, nu cred ca ti-l da pe mai mult de 3 luni in urma

| alessia5158 a răspuns:

In termen de maxim 60 de zile de la absolvirea liceului ar fi trebuit sa depuna dosarul pentru somaj ---daca se depaseste acest termen, nu mai poate beneficia de aceasta indemnizatie( 250 lei, pe o perioada de 6 luni )

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Niciun ban. La munca, daca la scoala nu ii place persoanei respective!

| Kosmin_Yo_1995 a răspuns (pentru lalabell):

Ai cumva idee daca am terminat anuu tecut adicaa septembie 2014 pot sa mai ba somajuu acumm fiind 5 ianuarie 2015?